Bahçelievler Merkez Laboratuvarı. Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı Laboratuvar
MANİSA DNA TESTİ NEREDE YAPILIR?

Manisa DNA Testi Nerede Yapılır?

DNA testi en güvenilir test yöntemlerinden birisidir. Tüm dünyada belirli amaçlara ulaşmak için uygulanan testin global standartları vardır ve bu standartlar sayesinde DNA testinde herhangi yanılma ve hata payını söz konusu olmaz. Profesyonel ve gelişmiş laboratuar merkezilerinde yapılması gereken testin değişik amaçlara hizmet edebilir. Günümüzde daha çok polisiye vakaların çözümü, annelik, babalık ve nesep tayini için kullanılır.
Manisa’da babalık testi yaptırmak için gelişmiş ve birinci sınıf laboratuar merkezine ihtiyaç vardır. Türkiye’de babalık ve diğer nedenleri de kapsayan DNA testleri belirli merkezler tarafından yapılır. Global standartları karşılayan laboratuarlar ve ülkemizin Sağlık Bakanlığı tarafından icazet verilen belirli kurumlar DNA testi yapmakla memurdur. Bu bakımdan merkezimize başvurarak, babalık testi veya diğer DNA test hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. 
Babalık testi nedir, nasıl yapılır?
Babalıkla ilgili şüpheli durumların olduğu durumlarda başvurulan babalık testi kesin sonuçlar verir. Testin yapılabilmesi için hem çocuktan hem de babası olduğu iddia edilen kişiden DNA örnekleri alınması lazımdır. Kurumumuz tarafından yapılan DNA testlerinde kan veya tükürük örneği kullanılır. Her iki oluşumun da hücre yapısı aynı olduğundan birinden biri testin kalitesini doğrudan etkileyici faktöre sahip değildir. Babalık testine gereksinim duyulmasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlardan birisi, çocuğun hastanede karışma ihtimalidir. Bu durumda, anneden de DNA örneğinin alınması gerekebilir.
Annelik testi neden yapılır?
Son dönemlerde gerçekleşen annelik testlerinin önemli nedenleri arasında çocuğun hastanede karıştığına yönelik duyulan kaygı ve endişe vardır. Bu türden endişelerin ortadan kaldırılması açısından anneden ve çocuktan alınan DNA örnekleriyle kaygı uyandıran şüpheler giderilebilir. Babalık testi ile de aynı şüphelerden kurtulmak mümkündür. Bununla beraber daha farklı nedenlerden ötürü de annelik testine ihtiyaç duyulabilir.
Kardeşlik testi nedir?
Nesep ve akrabalıkla ilgili testler arasında kardeşlik testi önemli bir yer edinir. Bir kişinin biyolojik olarak ailesinin tespit edilmesi ve kardeşlerinin ortaya çıkarılması DNA testi ile mümkündür. Miras ve buna benzer davalara da konu edinilen kardeşlik testi ile kesin sonuçlar ortaya çıkar. Böylece kardeşlik iddiaları biyolojik bir temele oturtulur. 
Mobil ekibimiz Manisa DNA testi için hizmet vermektedir.

    • Online Randevu
    • ONLINE RANDEVU AL

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

İlgili alanları doldurarak en kısa sürede
sorularınıza yanıt alabilirsiniz