Bahçelievler Merkez Laboratuvarı. Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı Laboratuvar
İZMİR DNA TESTİ NEREDE YAPILIR?

İzmir DNA Testi Nerede Yapılır?

DNA testi çok önemli sonuçlara varmak adına yapılan profesyonel testlerden birisidir. Bu testin gelişmiş, modern ve ileri teknolojiye sahip hastane ve kurumlar tarafından yapılmasının önemi büyüktür. Test merkezimiz, DNA testi alanında yetkin ve tecrübeli bir kurumdur. Kurumun sahip olduğu global sertifika ve standartlar, her testin hassasiyet ve dikkat içerisinde yapılmasını sağlar. Bu minvalde bir DNA test çözümü sunan belli başlı kurumlar İstanbul’da yer alır. Profesyonel test çözümlerinden yararlanmak adına kurumumuzla irtibata geçin!
İstanbul’a gelecek vakti bulunmayan kişilere yönelik kurum tarafından gezici personel hizmeti sunulur. Bu ekip, DNA testi yapılması istenen kişilerden numune alır. Kimlik bilgileri ve alınan numuneler korunarak merkezimize getirilir. Burada yapılan test ile en kısa zamanda sonuçlar alınır ve ilgili kişi veya kişilere kargo ile gönderilir. Güvenlik açısından elektronik posta ve faks gibi yöntemlerle sonuç bildirimi yapılmaz.
Babalık testi nasıl yapılır?
DNA testi ile babalık tayini mümkündür. Bir çocuğun babasının kim olduğunun belirlenmesi için yapılan testin sonucu kesindir. Babalıkla ilgili davalar için yapılabilen veya farklı nedenlerden dolayı gereken testler profesyonel ekip tarafından yapılır. Anne karnında bulunan çocuk için babalık testi yapılmaz. Kurumumuz etik değerler ışığında çalışma prosedürü belirler. Babadan ve çocuktan alınan kan veya tükürük örneği ile DNA testi yapılır. 5 iş günü içerisinde kesin sonuçlar belli olur.
Annelik testi nedir?
Bir çocuğun annesinin kim olduğunu öğrenebilmek için yapılan test çeşididir. DNA yapısının anne tarafından belirlenen sarmalı üzerine odaklanılır. Anne olduğu iddia edilen kişiden alınan DNA örneği ile, çocuktan alınan örnekteki sarmalın ortak yönlerinin olması halinde sonuç pozitif olarak rapor edilir. Hastanede karıştığı düşünülen ve bu yönde birtakım şüphelerin olması halinde de annelik testi yapılır.
Kardeşlik testi neden gerekir?
Özellikle mirasla ilgili davalarda kardeşlikle ilgili testler yapılabilir. Bir kişiyi mirastan mahrum bırakmak veya mirasa ortak etmek gibi nedenlerden dolayı kardeşlikle ilgili testler kanıt olarak gösterilebilir. Bunun haricinde bir kişinin ailesinin kim olduğunu tayin edebilmek için de yapılabilir.

    • Online Randevu
    • ONLINE RANDEVU AL

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

İlgili alanları doldurarak en kısa sürede
sorularınıza yanıt alabilirsiniz