Bahçelievler Merkez Laboratuvarı. Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı Laboratuvar
BURSA DNA TESTİ NASIL YAPILIR?

Bursa DNA Testi Nasıl Yapılır?

Ülkemizin büyük kentlerinden biri olan Bursa’da DNA testi ihtiyacını karşılamak için birinci sınıf hizmet sunan ve dünya laboratuar standartlarını benimseyen merkezlerin olması gerekir. Ülkemizde bu minvalden laboratuarlar İstanbul, Ankara ve İzmir gibi belli başlı yerlerde bulunur. Bu nedenle, Bursa DNA testi ihtiyacını karşılamak için kurumumuzla irtibata geçmelisiniz. İstanbul’da bulunan laboratuar merkezimiz global standartları karşılayan, uluslar arası sertifikalara sahip kurum olarak hizmet verir.
İstanbul dışında DNA testi yaptırmak isteyen kişilerin ihtiyacını karşılamak üzere mobil ekiplere sahip bulunan merkezimiz, DNA testi amacına göre kan örneği alınması gereken kişilerden gerekli muhafaza ve kimlik şartlarını koruyarak numune alır. Alınan numuneler, merkezimize elden teslim edilir ve DNA testi için kullanılır. Çıkan sonuçlar ise kargo ile ilgili kişilere gönderilir. Güvenlik açısından mail ve faks gibi yöntemlerle sonuç bildirimi yapılmaz.
Babalık testi için ne gerekir?
Babalık testi, babalıkla ilgili şüphe veya herhangi bir çocuk tarafından ortaya atılan babalık iddialarına yönelik gerçekleştirilen bir testtir. Bunun için çocuktan ve baba olduğu iddia edilen kişiden kan örneği alınması lazımdır. Kan örneği veremeyen kişilerden tükürük de numune olarak alınabilir. Her iki madde de DNA testinde kullanılabilir. DNA testi kesin sonucu verir ve alınan numuneler üzerinden iki kez kontrol yapıldıktan sonra nihai sonuç yazılır.
Annelik testi nedir?
Her insanın DNA yapısını anne ve babası belirler. Sadece yüzde birlik gibi bir kısmı kendisine has özelliklerden oluşur. İki sarmal şeklindeki DNA dizilişinin biri anneden, diğeri ise babadan gelir. DNA testlerinde ise, bu iki sarmalın yapısına dikkat edilir. Babalık testlerinden babadan gelen DNA sarmalı, annelik testinde anneden gelen DNA sarmalı incelenir. Böylece DNA testinin amacına göre en doğru sonuç alınır. Annelikle ilgili şüphe ve iddialarda her iki taraftan alınan örneklerle test yapılır ve nihai sonuç belirlenebilir.
Kardeşlik testi nasıl yapılır?
Aynı anne ve babadan doğan kişilerin DNA yapıları benzerdir. Bu nedenle bir kişiler arasındaki kardeşlik bağını tespit edebilmek DNA testi ile mümkündür. Miras ve nesep belirlemeyle ilgili davalar için tercih edilen DNA testi kesin sonuçları verir.

    • Online Randevu
    • ONLINE RANDEVU AL

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

İlgili alanları doldurarak en kısa sürede
sorularınıza yanıt alabilirsiniz